Солона червона риба — це, безперечно, страва святкового столу в першу чергу через її дорожнечу. Однак якщо купувати не філе або стейки, а цілу тушку і солити її самостійно, то вартість цього делікатесу істотно знизиться. Однак червона риба не тільки прикрашає стіл, вона ще й дуже корисна, так чому б не побалувати себе цими ласощами у звичайний день?
Що потрібно, щоб засолити червону рибу
- Сіль.
- Цукор.
- Червона риба — сьомга, форель.
Яку червону рибу купити для засолювання?
Спочатку я брала для засолювання охолоджене (свіже) філе сьомги або форелі, тому що чула, що заморожена риба не підходить. Тепер з упевненістю можу сказати, що це помилка. Я на власному досвіді переконалася, що морожена риба якнайкраще підходить для цих цілей, причому, якщо брати форель, то на засолювання годиться і річкова, і морська.
В принципі, за цим рецептом можна солити будь-яку червону рибу — і горбушу, і кіжуча, і лосося, але я пробувала так готувати тільки сьомгу й форель.
До того ж морожена ціла риба набагато дешевша, ніж охолоджене філе.
Звичайно, цілу рибу прийдеться самостійно обробити — відрізати голову, витягнути нутрощі, вирізати хребет і плавники. Хоча зазвичай вона продається вже без голови і нутрощів. Я ще обов’язково відрізаю черевце і жир на холці, щоб риба була менш жирною. Луску не очищую. Дрібні кісточки виймаю спеціальним пінцетом. Хребет, плавники і вузька хвостова частина йдуть на рибний супчик.
Слід зізнатися, що красиво вичистити рибу у мене вийшло далеко не з першого разу. Але практика творить дива)
Пропорція солі і цукру для засолювання червоної риби
На 0,5 кг червоної риби 2—3 великі чайні ложки солі і 1 чайна ложка цукру.
Почищену рибу я завжди зважую, щоб точно знати, скільки потрібно солі і цукру.
Як солити червону рибу
Крок 1
Підготовлений шматок червоної риби (у мене їх зазвичай два — це філе, зрізане з хребта) обмазується сумішшю солі і цукру. Втирати потрібно ретельно, як при засолюванні сала.
Крок 2
Потім рибка кладеться в судок (я беру пластмасовий, але можна взяти і емальований металевий — якщо емаль хороша, то ніякого присмаку металу в рибі не буде) шкіркою вгору. Груз зверху ставити не треба, достатньо судок накрити кришкою.
Крок 3
І — на три доби в холодильник. В принципі, червона риба готова вже через добу. Але я люблю добре просолену.
Крок 4
На третій день потрібно дістати рибу, витерти з неї сіль паперовим рушником (не мийте у воді!). І зняти шкіру. Вона знімається дуже легко, якщо її піддівати ножиком.
Потім тоненько нарізати і скласти в банку.
При бажанні можна залити олією і перемішати з цибулею.
Червона риба готова! Підійде і на бутерброди, і в млинці, і в салати, і в суші.
Читайте також: Як засолити скумбрію
Якщо домашня червона риба вам сподобалася, але зараз — ніколи її готувати, збережіть рецепт у Pinterest, і ви легко його знайдете пізніше.
вкусно получается. еще бы научиться красиво косточки вынимать и тонко резать, как в магазине.
Дякую, за рецепт) дуже смачно вийшло)