Мариновані гливи за цим рецептом виходять дуже гарні, в міру солоні, в міру кислі. За бажанням їх можна зробити більш гострими та пряними. Їсти мариновані гливи краще через кілька годин, ідеально — дати їм вистоятися ніч, тоді вони вберуть у себе весь смак маринаду.
Для приготування грибів на зиму цей рецепт не підходить. Та й нащо маринувати на зиму гливи чи печериці, якщо вони цілий рік продаються свіжими?
Що знадобиться для маринування глив:
- гливи
- 1 цибулина
- 2 зубчики часнику
для маринаду на 1 л води
- 2 столові ложки цукру
- 1 столова ложка солі
- 150 мл оцту
- 2—3 лаврові листочки
- 8—10 горошин чорного перцю
- 1—2 чайні ложки білої гірчиці в зернах
- 2 палички гвоздики (за бажанням)
Кількість грибів значення не має, тому даю розрахунок на воду. У вас може бути півкіло глив, кіло або більше. З рецепта буде зрозуміло, чому так.
Як замаринувати гливи
Обережно помийте гливи, щоб не поламати, відріжте їх від основи і розділіть на окремі грибочки. Якщо гливи великі, розріжте їх.
Складіть гливи в каструлю, залийте водою так, щоб вона їх вкривала, якщо їх придавити рукою (майте на увазі, що гливи не тонуть).
Зваріть гливи. Вони мають кипіти всього 5—7 хвилин.
Виловіть гливи з води на друшляк, щоб підсохли.
На дно літрової банки поріжте напівкільцями цибулю і часник. Коли вони промаринуються, будуть смачними.
Тепер перелийте воду, в якій варилися гриби, в іншу каструлю, при цьому міряючи її об’єм. Я використовую для цього літрову кружку. Якщо у вас є ваги, які міряють об’єм, можете скористатися ними, але не забудьте відняти вагу каструлі.
Відповідно до виміряного об’єму грибного бульйону додайте в нього все за списком: цукор, сіль, оцет, лаврові листочки, чорний перець горошком, зерна гірчиці, гвоздику. Якщо у вас більше 1 літру, пропорційно збільште кількість інгредієнтів.
Як тільки маринад закипить, через 2 хвилини вимикайте.
Перекладіть варені гливи в банку з цибулею та часником. Гливи не треба втрамбовувати в банку, просто акуратно складіть і залийте гарячим маринадом.
Якщо гливи не влізли в одну банку, підготуйте ще одну.
Дайте банці з грибами вихолонути, а тоді закрийте її кришкою та поставте в холодильник. Якщо ви маринуєте гливи увечері, то вранці їх уже можна їсти.
До речі, за цим рецептом готуються й печериці. Єдина відмінність — їх треба дуже добре мити, краще — щіточкою. Для маринування обирайте маленькі печериці — вони краще смакують.
От і все! Смачного!
Якщо рецепт маринування глив вам сподобався, але зараз немає ні грибів, ні часу, збережіть його в Pinterest — нехай буде під рукою.
дуже файний рецептик
Рада, що вам сподобалося.
Отличная статья, спасибо.
Спасибо!