Ще один рецепт із дитинства. Він і досі в мене у фаворі не тільки тому, що дуже простий і недорогий, а й тому, що коржі до нього можна спекти за кілька днів, а потім за добу до події перемазати кремом. Це мій улюблений формат, коли на підготовку обмаль часу. Також цей торт зручно брати із собою, тому що він не розсипається й не тече. І до того ж він смачний, бо це ж медовик. Хіба не ідеально?
Як на мене, то манний крем виходить занадто солодким, тому я один чи два шари перемазую кислим джемом. Найкраще мені смакує джем з обліпихи.
Що знадобиться для медовика
Для тіста
- 1 яйце
- 150 г цукру
- 1 чайна ложка соди + оцет
- 2 столові ложки молока
- 2 столові ложки меду
- 50 г вершкового масла
- 500 г пшеничного борошна
Для манного крему
- 2 столові ложки манки
- 2 стакани молока
- 150 г цукру
- 200 г вершкового масла
Інвентар
- папір для випікання
- велике деко
Як приготувати тісто на медовик
Спочатку розтопіть вершкове мало. Це можна зробити або на вогні в каструльці, або в мікрохвильовці. Потім додайте цукор, яйце, мед, молоко. Ретельно перемішайте, поки не розчиниться мед.
Погасіть соду оцтом і додайте в суміш. Я гасю її прямо в ложці, але можна зробити це в стакані. Оцет доливайте дуже потрохи.
Ще раз ретельно перемішайте й партіями просійте в суміш борошно, перемішуючи спочатку ложкою, потім — руками. Тісто має вийти доволі крутим. Розділіть його на 6 частин, складіть їх у кульок і поставте на 1 годину в холодильник.
Виріжте із паперу для випікання 7 кіл діаметром 22 см — саме такого розміру ви маєте розкатати коржі. Я вимірюю розмір кола кришкою від великої каструлі й по кришці ж вирізаю коржі. Товщина коржів — 2—3 мм.
Якщо у вас спеціальний папір для випікання, його не треба нічим змащувати, а якщо ви взяли, наприклад, крафт, його треба змастити.
Кожен корж покладіть на паперове коло. Із обрізків скатайте ще один корж — він піде на посипку. Можливо, у вас вийде ще один корж — таке буває. Можете вирізати для нього ще одне коло, а можете спекти його на папері, який вивільниться.
Коржі випікати за температури 170°С приблизно 5 хвилин. Час умовний, можливо, у вас буде трохи довше, але оскільки печуться вони швидко, краще не відходьте від духовки і стежте за їхнім кольором. Коржі мають стати світло-коричневими.
Якщо готові коржі скласти в кульок, то в такому вигляді вони можуть пролежати кілька днів.
Як приготувати манний крем
Поки коржі вистигають, зваріть манну кашу з молока й манки. Щоб не було пригорілих грудочок, кашу доведеться весь час помішувати. Зручніше робити це не ложкою, а силіконовою лопаткою.
Коли манка охолоне, збийте її з вершковим маслом і цукром. Масло має бути кімнатної температури, тож дістаньте його заздалегідь. Можна додати в крем дрібку ваніліну.
Збирання торта
Коли все вихололо, розкладіть по столу всі коржі та розподіліть по них крем і джем. Верхній корж теж має бути змазаний кремом. Лишіть трохи крему, щоб намастити боки торта.
Зберіть торт, зверху і з боків посипте його розтертим на крошку коржиком. Також торт можна посипати різними горішками, тертими цукерками чи шоколадом.
Торт має добре просочитися кремом, тому залиште його вистоюватися приблизно на 1 добу.
Смачного!
До речі, цей медовик можна робити не тільки круглим, а будь-якої форми.
Сподобався рецепт, але зараз не маєте часу, щоб випробувати його?
Збережіть рецепт медовика в Pinterest. Так ви зможете швидко його знайти.
хороший рецепт. дякую!
Смакота!
Bravo, a brilliant idea
смак дитинства!
класний рецептик!