Зізнаюся, що рулет дався мені не одразу. Довелося пробувати не раз і не два, поки нарешті я змогла пригостити рідних гарним і ніжним рулетом. То тіста виходило замало чи забагато на моє деко, то я перетримувала бісквіт у духовці, то він ламався при скручуванні, то на смак був занадто солодким. Але врешті решт я навчилася його робити. Сподіваюся, що за цим рецептом у вас все вийде з першого разу.
Цей рецепт бісквітного тіста відрізняється від того, за яким я готую звичайний бісквіт. По-перше, в ньому я не відділяю жовтки від білків, а збиваю їх разом. По-друге, додаю воду. Можливо, саме в цьому і полягає секрет вдалого рулету.
Що знадобиться для бісквітного рулету
Для бісквітного тіста
- 3 яйця
- щіпка солі
- 60 г цукру
- ванілін
- 40 мл холодної води
- 90 г пшеничного борошна вищого ґатунку
Для начинки (на вибір або все разом)
- манний крем (2 стакани молока + 3 столових ложки манки = зварити кашу, коли захолоне збити з 200 г вершкового масла і 120 г цукру)
- повидло, джем або густе варення
Для прикрашання (на вибір)
- глазур
- цукрова пудра
Інвентар
- прямокутне деко 60 х 40 см
Як приготувати бісквітний рулет
Яйця, щойно з холодильника, розбиваю у високу миску.
До них одразу додаю цукор, сіль, ванілін та воду і починаю збивати міксером.
Збивати треба довго. На високій швидкості у мене це займає не менше 15 хвилин. Маса збільшується в об’ємі приблизно в три рази, стаючи білою й тягучою.
Потім просіюю борошно і дуже акуратно перемішую.
Деко застеляю пергаментом, викладаю на нього тісто і ретельно розрівнюю.
Бісквіт ставлю в розігріту духовку. Випікається він приблизно 10 хвилин за температури 200 °С. Якщо перетримати, скрутити бісквіт у рулет не вийде — він буде ламатися.
Якщо ви випадково перетримали бісквіт у духовці, і він не скручується в рулет, можна розрізати його на прямокутники, змастити їх попарно кремом чи варенням і з’єднати — такі бісквітні тістечка теж дуже смачні.
Із щойно вийнятого з духовки бісквіта я знімаю пергамент, обрізаю краї, кладу на рушник і скручую разом із рушником у рулет.
Через кілька годин розгортаю рулет, змащую кремом чи варенням, або тим і тим та знову скручую.
Зверху змащую знову кремом чи варенням, посипаю цукровою пудрою або поливаю глазур’ю — залежить від того, що є в наявності.
Після цього лишаю бісквітний рулет на кілька годин на холоді. На цей час бажано його чимось прикрити, щоб не підсихав, наприклад, поліетиленовим пакетом або напівсферичною кришкою. А потім нарешті запрошую всіх до чаю.
Сподобався рецепт, але зараз не маєте часу, щоб випробувати його?
Зберігайте до себе в Pinterest. Коли захочете спекти бісквітний рулет, зможете швидко знайти, що для цього треба і як це зробити.
Thank you!!1