М’ясо для шашлику можна маринувати без оцту. В нашому рецепті замість нього в маринад додається сироватка з коров’ячого молока.
Сироватка — це рідина, яка залишається після приготування сиру. Має зеленуватий колір. Краще брати сироватку, відстояну протягом кількох днів, тому що свіжа сироватка зовсім не кисла.
М’ясо підходить будь-яке: і курятина, й індичка, і свинина. На наших фото — свинина.
Для шашлику вам знадобиться:
- м’ясо;
- сироватка;
- сіль;
- перець чорний мелений;
- приправа хмелі-сунелі;
- приправа орегано сушений мелений;
- цибуля.

Інвентар для приготування шашлику:
- дрова або вугілля (рідина для його розпалювання);
- шампури;
- мангал.
Як приготувати шашлик у сироватці
Крок 1: замаринувати м’ясо
Помити і порізати м’ясо. Скласти в каструлю. Насипати спеції — за смаком (на 1 кг м’яса від 1 ч. л. до 1 ст. ложки кожної спеції), додати порізану кільцями цибулю і перемішати. Залити сироваткою так, щоб м’ясо було нею вкрите + 2 см зверху, тому що через 2—3 години м’ясо частково вбере в себе сироватку. Поставте на холод. Краще маринувати добу.

Крок 2: підготувати вугілля
Гаряче вугілля зі «смачних» сортів дерева (яблуня, вишня та ін.) — обов’язкова умова смачного шашлику.

Крок 3: нанизати м’ясо на шампури
Коли вугілля буде готове, можна нанизувати м’ясо й цибулю на шампури.

Крок 4: смаження шашлику
Частіше крутіть шампури, щоб м’ясо рівномірно обсмажувалося з усіх боків. Після кожного перевертання, збризкуйте його водою. За бажанням, воду можна підкислити або лимоном, або вином, або сироваткою.

Крок 5: як перевірити готовність шашлику?
Визначити, готовий шашлик чи ні, дуже просто. Для цього знадобиться звичайний сірник. Якщо він легко проштрикує м’ясо і лишається сухим і чистим, то м’ясо готове. Сире м’ясо проштрикнути сірником неможливо.
Ще один спосіб перевірити готовність м’яса — надрізати один шматок до шампура: якщо витікає білий сок, м’ясо готове, якщо рожевий чи червоний — ще ні.

То что надо на майские! спасибо