Рецепти: Домашнє варення

Варення, тобто солодкий десерт з рідкого сиропу та окремих шматочків або цілих фруктів і ягід, подобається багатьом, оскільки в ньому їх смак, колір та аромат не лише повністю зберігаються, а й посилюються і проявляються по-новому.
Існує безліч рецептів приготування варення. Однак в домашніх умовах краще за все фасувати його в банки в гарячому стані без стерилізації. Якщо варення сильно уварювати, то виникає небезпека пригорання цукру, а пригар, навіть у малих кількостях, різко знижує його колір і смак; крім того, можливе зацукрювання (утворення кристалів цукру).

Варення з білої черешні з лимоном

Минулого року я вперше готувала варення з білої черешні. Чомусь мені здавалося, що з неї варення не варять, принаймні його ніколи не робили в моїй сім’ї. Але білої черешні завжди так багато, шкода, що вона пропадає. Тож я вирішила спробувати.

Читати далі Варення з білої черешні з лимоном

Варення з гумі

Цього року в мене на дачі вперше вродило гумі, або лох багатоцвітковий. Його темно-червоні ягоди на смак солодкі, з легкою кислинкою та терпкуватістю. У стиглих ягодах терпкість майже не відчувається.

Читати далі Варення з гумі

Варення з жимолості

У більшості сортів садової жимолості ягоди видовжені і мають темно-синій колір. На смак вони нагадують чорницю. Я ніколи не бачила, щоб жимолость продавали на базарі чи в магазині. Однак вона дуже добре росте в нашому кліматі, тому я вирощую її на дачі.

Читати далі Варення з жимолості

Швидке варення з пелюсток троянд

А я сьогодні готувала варення із пелюсток троянд. Хоча, швидше, це не варення, а розтирка з пелюсток і цукру. Однак переваги такого способу приготування варення із троянд очевидні.

Читати далі Швидке варення з пелюсток троянд

Варення з райських яблук

Райськими називають яблуні, у яких дуже дрібні плоди. Однак в цьому їхня перевага — у варення їх кладуть цілими. Варення з райських яблук варять в серпні — вересні.

Читати далі Варення з райських яблук