Як сушити абрикоси в електричній сушарці

Як зробити курагу в електричній сушарці

Сушені абрикоси без кісточок називають курагою. Вони яскраві, запашні, кислувато-солодкі, смачні й корисні. Безперечно, курагу можна купити, але абрикоси, висушені в домашніх умовах, не містять шкідливих речовин, якими зазвичай обробляють курагу під час заготівлі в промислових масштабах. До того ж як тільки ви увімкнете сушарку з абрикосами, приміщення наповниться неповторним ароматом свіжих абрикосів.

Вам знадобиться:

  • свіжі абрикоси;
  • електрична сушарка.

Як сушити абрикоси

Крок 1: підготовка абрикосів до сушіння

Для сушіння потрібні стиглі плоди абрикосів.

Помити абрикоси і дати трохи обсохнути.

Якщо абрикоси невеликі, їх можна порізати навпіл. Якщо плоди великі і м’ясисті, кожну половинку краще розрізати ще на дві частини, інакше абрикоси будуть дуже довго сушитися.

Із 3 кг свіжих абрикосів виходить 1,5-літрова банка кураги.

Кісточки обов’язково вийняти.

Крок 2: вмикаємо сушарку

В один шар розкласти дольки абрикосів на яруси сушарки.

Як зробити курагу в електричній сушарці

Виставити температуру — 55 °С.

Як зробити курагу в електричній сушарці

Час сушіння абрикосів залежить від кількості вологи в плодах. Краще увімкнути сушарку спочатку на 8 годин, потім вимкнути на декілька годин, щоб абрикоси захололи, і знову включити на 6 годин. Отже, загальний час сушіння абрикосів — приблизно 14 годин.

Як зробити курагу в електричній сушарці

Якщо по закінченні цього часу вам буде здаватися, що абрикоси занадто мокрі, можна включити сушарку ще на 2—3 години. Однак абрикоси не мають бути зовсім сухими. Це нормально, якщо вони залишаються на дотик м’якими і легко гнуться, а не ламаються.

Як зробити курагу в електричній сушарці

Крок 3: зберігаємо курагу

Курагу найкраще зберігати в скляних банках, закритих кришкою, в темній сухій шафі. Це вбереже її від псування і шкідників.

Використання кураги

Із сушених абрикосів можна варити компоти. Їх можна додавати у випічку, наприклад, у кекси та сирники. Також їх можна їсти сирими або замочувати у воді чи коньяку.

Нові рецепти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*Усі коментарі проходять модерацію, тому з’являються не одразу.