Домашнє варення

Домашнє варення

Варення, тобто солодкий десерт з рідкого сиропу та окремих шматочків або цілих фруктів і ягід, подобається багатьом, оскільки в ньому їх смак, колір та аромат не лише повністю зберігаються, а й посилюються і проявляються по-новому.

Існує безліч рецептів приготування варення. Однак в домашніх умовах краще за все фасувати його в банки в гарячому стані без стерилізації. Якщо варення сильно уварювати, то виникає небезпека пригорання цукру, а пригар, навіть у малих кількостях, різко знижує його колір і смак; крім того, можливе зацукрювання (утворення кристалів цукру).

Варення з гумі

Варення з гумі

Цього року в мене на дачі вперше вродило гумі, або лох багатоцвітковий. Його темно-червоні ягоди на смак солодкі, з легкою кислинкою та терпкуватістю. У стиглих ягодах терпкість майже не відчувається.

Варення з жимолості

Варення з жимолості

У більшості сортів садової жимолості ягоди видовжені і мають темно-синій колір. На смак вони нагадують чорницю. Жимолость дуже добре росте в нашому кліматі, тому я вирощую її на дачі.

Варення з полуниці

Варення з полуниці: рецепт

Варення з полуниці має насичений темно-червоний колір. Ягоди в ньому м’які й ніжні, вони немов тануть у роті.

Варення з малини

Варення з малини: рецепт

Малина дуже корисна. Завдяки тому, що термічна обробка не позбавляє цю ягоду цілющих властивостей, чай з малиновим варенням — незамінний засіб при застуді, він навіть збиває температуру. Сезон приготування: липень — серпень.

Варення з вишень із кісточками

Варення з вишень з кісточками: рецепт

Варення з вишень — це й пиріжки, й вареники, й тарти, й морозиво, й киселі… За цим рецептом варення зазвичай варять в липні. Якщо у вас багато вишень, а часу виймати кісточки немає, то цей рецепт — для вас.

Варення з вишень без кісточок

Варення з вишень без кісточок: рецепт

Приготування варення без кісточок — це як екзамен на терплячість і витримку. Вишні для варення за нашим рецептом збирають в липні.

Варення з черешень з кісточками

Варення з черешень з кісточками: рецепт

Черешні бувають світло-жовтими і темно-червоними, садовими і лісовими, великими і дрібними, але для нашого рецепту підходять будь-які. Варення з черешень зазвичай варять в липні.

Варення з черешень без кісточок

Варення з черешень без кісточок: рецепт

Для варення без кісточок краще брати великі ягоди. Щоб прискорити цей процес, можна скористатися спеціальними пристроями, а можна — англійською булавкою. Черешні для варення за нашим рецептом збирають у липні.

Варення з абрикосів у цукровому сиропі

Варення з абрикосів у цукровому сиропі: рецепт

Один рік є врожай абрикосів, на другий рік — немає. Тому є сенс за один сезон готувати варення на дві зими. Варення з абрикосів за нашими рецептом вариться в липні — на початку серпня.

Варення з абрикосів із цукром

Варення з абрикосів з цукром: рецепт

Коли цвітуть абрикоси, думаєш — ось воно диво природи, а коли дозрівають абрикоси, здається — ні, ось справжнє диво! Дозрівають абрикоси в наших широтах зазвичай в липні — на початку серпня, тому варення з них за нашим рецептом вариться саме в цей час.

Варення з ожини

Варення з ожини: рецепт

В ожини кисло-солодкий, трохи терпкий смак, а колір плодів може варіюватися від сизо-чорного до синьо-фіолетового. За нашим рецептом виходить дуже смачне і запашне варення. Найважче в цьому рецепті — це зібрати ожину і не поколоти руки.

Варення з кизилу

Варення з кизилу: рецепт

Кизил має кисло-солодкий смак, тому і варення з нього виходить дуже насичене і смачне. Варення з кизилу варять в серпні. Для нашого рецепту краще збирати не повністю дозрілі ягоди.

Варення з мандаринів

Варення з мандаринів: рецепт

Варення з мандаринів краще за все робити в зимові місяці року. Для варення за цим рецептом відбирають не повністю дозрілі мандарини, бажано дрібноплодні.

Варення з ревеню

Варення з ревеню: рецепт

Ревень — це овоч, але в кулінарії його використовують як фрукт. Варення з ревеню за наведеним рецептом готують у травні. Для нього збирають ніжні стебла. Пам’ятайте, що коріння і листя ревеню вважаються отруйними — в їжу можна брати тільки стебла.

Варення з груш

Варення з груш: рецепт

Варення з груш варять із серпня по вересень. Для варення за цим рецептом беруть груші із щільним м’якушем, неповної стиглості.

Варення з журавлини

Варення з журавлини: рецепт

Плоди журавлини — яскраво-червоні, а на смак кислуваті. Проте при лікуванні багатьох захворювань журавлина незамінна. Щоб і взимку мати вдома журавлину, можна приготувати з неї варення за цим рецептом.

Варення з горобини

Варення з горобини: рецепт

Зазвичай горобину сушать, але з неї, як і з інших ягід, можна зварити смачне варення. Горобину для варення за цим рецептом збирають наприкінці жовтня — на початку листопада після перших заморозків.

Варення з винограду

Варення з винограду: рецепт

Виноград — це не тільки вино й сік. Це ще й дуже смачне варення, яке варять у вересні. Для варення за цим рецептом відбирають ягоди з щільним м’якушем.

Варення з брусниці

Варення з брусниці: рецепт

Брусниця на смак кисло-солодка, з легкою гірчинкою і трохи терпка. Однак вона дуже корисна для здоров’я — не дарма її називають ягодою безсмертя. Брусницю на варення за цим рецептом можна починати збирати в другій половині серпня.

Варення з дині

Варення з дині: рецепт

Диню на ринку можна купити вже в середині літа, але для варення не підходять перезрілі, м’які й зелені плоди. Треба вибирати не повністю дозрілі дині з щільним та ароматним м’якушем.

Варення зі слив із кісточками

Варення зі слив з кісточками: рецепт

І зелені, і рожеві, і сині, і фіолетові, і вишневі — сливи бувають різними. І варення з різних сортів слив виходить різне. Варення за цим рецептом варять з кінця липня до кінця серпня. Для нього відбирають сливи будь-якого сорту, але неповної зрілості.

Варення зі слив без кісточок

Варення зі слив без кісточок: рецепт

Що швидше: вийняти кісточки з відра вишень чи відра слив? Думаю, що відра слив. Варення зі слив варять з кінця липня до кінця серпня. Для цього рецепту відбирають плоди слив з кісточкою, що легко відділяється.

Варення з айви

Варення з айви: рецепт

Айва — це перш за все аромат. І саме варення може цей аромат зберегти. Зазвичай айва, в тому числі її гібриди,  дозріває в жовтні, тому й варення за цим рецептом варять восени.

Варення з лимонів

Варення з лимонів: рецепт

Лимони можна купити протягом усього року, але варення з них теж варять. Воно має дуже приємний насичений смак і яскравий жовтий колір.

Варення з пелюсток троянд

Варення з пелюсток троянд: рецепт

Для варення використовують пелюстки чайних, або запашних, троянд. Їх зривають у липні. Пелюстки збирають однією рукою в пучок, а ножицями обрізують плодоніжки разом з нижньою білою частиною (з основою пелюсток).

Швидке варення з пелюсток троянд

Швидке варення з пелюсток троянд

Це насправді не варення, а розтирка з пелюсток і цукру. Вона виходить дуже ароматною і смачною. Її можна додавати і у випічку, і в напої.

Варення з райських яблук

Варення з райських яблук: рецепт

Райськими називають яблуні, у яких дуже дрібні плоди. Однак в цьому їхня перевага — у варення їх кладуть цілими. Варення з райських яблук варять в серпні — вересні.

Варення з чорної смородини

Варення з чорної смородини: рецепт

Збирати чорну смородину — задоволення, варити з неї варення — задоволення, їсти пінку з варення — теж задоволення, а відкрити взимку баночку запашного варення чи джему з чорної смородини і намазати на печиво — подвійне задоволення. Варення з чорної смородини за цим рецептом готують в липні.

Варення із зелених волоських горіхів

Варення із зелених волоських горіхів: рецепт

Волоські горіхи зеленими слід збирати в липні. Для варення за цим рецептом слід брати незрілі, зелені плоди зі шкаралупою, яка ще не оформилася.

Варення з аґрусу

Варення з аґрусу: рецепт

Варення з аґрусу варять наприкінці червня — в липні. Для приготування варення за цими рецептом використовують незрілий, гладкої форми, яскраво-зеленого кольору, однорідний за величиною аґрус.

Варення з персиків

Варення з персиків: рецепт

Персики для приготування варення можна збирати з кінця липня до середини вересня залежно від термінів дозрівання конкретного сорту. Для варення за цим рецептом придатні щільні, зрілі, тверді плоди з кісточкою, що відділяється.

Домашня консервація та заготовки

Нові рецепти