Мариновані огірки за цим рецептом виходять дуже смачними. Вони ароматні, хрусткі і мають гарний колір. Моркву і цибулю, які маринуються разом з огірками, теж можна їсти.
За цим рецептом можна маринувати кабачки і патисони або комбінувати їх з огірками. При цьому всі пропорції лишаються такими самими, як для огірків, тільки кабачки і патисони доводиться розрізати на частини, інакше вони не вміщуються в літрову банку.
А найголовніше те, що мариновані за цим рецептом огірки чудово стоять цілу зиму в шафі в теплій квартирі, у них не вздуваються кришки і вони не перекисають.
Інгредієнти для маринованих огірків з морквою і цибулею
на три трьохлітрові банки
- огірки
- 1 велика морква
- 1 велика цибуля
- 6 листочків чорної смородини
- 9 листочків вишні
- 24 невеликих зубчика часнику
- 1 корінь хріну (за бажанням)
- 12 зонтиків кропу
для маринаду на три трьохлітрові банки
- 6 стаканів води
- 1 стакан оцту
- 1 стакан цукру
- 2 столових ложки солі
Кількість листочків чорної смородини і вишні та зубчиків часнику залежить від їх розміру. Якщо зубчики або листочки великі, то їх знадобиться менше. Але не бійтеся покласти більше — шкоди від цього не буде.
Як маринувати огірки з морквою і цибулею
Крок 1: підготовка банок
Маринад розрахований на одну трьохлітрову банку, але можна брати банки будь-якого об’єму в межах граничного. Огірки за цим рецептом зручно робити партіями по три однолітрових банки. Тож готуємо 3 або 6 банок по 1 літру. Більше банок за раз робити не варто, тому що їх доведеться стерилізувати, а це потребує часу.
Банки помити і висушити на сонці або обдати окропом, трохи просушити і витерти рушником. Нові кришки (під закатку або євро — годяться всі) обдати окропом, дати стекти воді і витерти рушником.
Крок 2: готуємо огірки
Свіжі огірки невеликого розміру помити і дати стекти воді. Якщо огірки прив’яли, залишити їх у воді на ніч. У кожного огірка перед тим, як покласти в банку, відрізати «попку» і «носик».
Крок 3: збираємо зелень
На дно кожної банки покласти листочки чорної смородини і вишні, 5 невеликих зубчиків часнику, кілька шматочків кореня хріну і кілька зонтиків кропу.
Крок 4: додаємо моркву і цибулю
На зелень в кожну банку викласти потерту на крупній терці моркву і порізану соломкою або напівкільцями цибулю.
Кількість моркви та цибулі — щоб закрити дно банки шарами в 2—3 сантиметри.
Що класти першим — моркву чи цибулю — значення не має.
Крок 5: кладемо в банки огірки
Щільно утрамбувати огірки в банки. Якщо якийсь огірок ніяк не влазить в банку, його можна порізати, але не на дуже дрібні шматочки. Банку заповнюємо не повністю — зверху залишаємо приблизно сантиметр. Зверху на огірки покласти 3 зубчики часнику і кілька зонтиків кропу.
Огірки, які лишилися, можна засолити за цим рецептом.
Крок 6: готуємо маринад для огірків
Налити в каструлю воду та оцет, додати цукор і сіль. Ретельно розмішати, потім поставити на вогонь і довести до кипіння.
Гарячий маринад залити в банки і кожну накрити кришкою, але не щільно.
Крок 7: стерилізуємо огірки
Стерилізувати огірки можна по-різному. Якщо у вас немає спеціального пристрою, ви можете стерилізувати в такий спосіб.
На дно великої каструлі покласти ганчірку (наприклад, шматок від старого простирадла) і поставити на неї банки, прикриті кришками. Влити у каструлю гарячу воду (холодну не можна — банки з гарячим маринадом можуть лопнути) так, щоб вода покривала не менше 2/3 банок по висоті, але й не доходила до кришок, інакше вона буде заливатися в середину, коли закипить. Накрити каструлю кришкою і поставити на слабкий вогонь. Довести воду до кипіння і кип’ятити 15 хвилин. Вода при цьому має кипіти не сильно. Коли спливе час, по черзі витягати банки з каструлі і закатувати.
Фото процесу стерилізування буде пізніше.
Крок 8: охолоджуємо банки
Закатані банки поставити догори дном, накрити кількома рушниками і залишити охолоджуватися до ранку.